Vydejte se v zimě za teplem, poradíme kam

Celá řada z nás se vydává na dovolenou v zimním období a hledá místa, kde by mohlo být slunečno a teplo. Dá se v tomto období najít nějaké místo, kde se budeme moci ohřát nebo dokonce vykoupat v moři? Nebo patříte mezi ty, kdo rádi poznávají nová místa, ale nemají rádi vysoké teploty? Podívejte se tedy na místa, která můžete navštívit v období od začátku listopadu do konce dubna. Nabízíme nejčastější destinace.

Kanárské ostrovy

Průměrná teplota vzduchu je zde 22-23ºC, teplota moře pak 18-19ºC. Počet deštivých dnů je různý a to v závislosti na ostrově, na kterém se právě nacházíte. V průměru je to však jeden den až týden v měsíci.

Mallorca

V tomto období je Mallorca vhodná spíše pro cestování, neboť voda v moři má pouze 15ºC. Teplota vzduchu se zde pohybuje kolem 14-19ºC. Během měsíce se zde vyskytne zhruba sedm deštivých dnů.

Maroko

Tato oblast nabízí dovolenou spojenou nejen s poznáváním, ale i koupáním. Průměrná teplota vzduchu je zde 20-24ºC a mořská voda má v průměru 19ºC.

Tunisko

Pokud vyrazíte na pevninskou část, čekají zde na vás teploty vzduchu v průměru 16-21ºC, na ostrově Džerba jsou o trochu vyšší, v průměru 18-23ºC. Toto období je ideální na výlety na Saharu.

Egypt

V této oblasti právě probíhá hlavní turistická sezóna. Průměrná teplota vzduchu je zde v rozmezí 20-30ºC a moře má teplotu vodu 24ºC.