Jak se vyhnout většině nepříjemných onemocnění v zimě a na podzim?

Zima a podzim je pro někoho příjemné období na které se těší celý rok. Pro jiné ale dokáží být zima a podzim také nepříjemnou částí roku, která se mimo jiné nese ve světle častějších onemocnění a zdravotních problémů. Pro lidi s omezenou imunitou zkrátka není zima ničím příjemným.

Ovšem i pro ty, kteří pro svoji imunitu pravidelně dělají pozitivní kroky a během roku nejsou nemocní, je toto období značně rizikové. Dnes vám představíme ale pár možností, jak snížit riziko toho, že se také vy stanete obětí některého viru či bakterie.

Dostatečná strava a suplementace

Samotná strava nám mnohdy nedokáže dát dostatek důležitých vitamínů a živin. Ty pro náš organismus mohou velký důsledek, ale zcela naopak mohou také být v neustálé nerovnováze a nedostatku kvůli tomu, že ve stravě není dostatečné množství celého spektra živin a vitamínů. Proto je dobré používat ochranné nápoje a vitamínové suplementy. Jedná se přitom o jednoduchý doplněk, který není drahý, nezabírá čas ani prostor, a přitom dokáže snížit riziko onemocnění o dost velká procenta!

Dostatečná hygiena a ochrana

V chladném prostředí bychom se měli vždycky vybavit tak, jako by reálně bylo o pět stupňů méně. Neměli bychom se v oblečení vyloženě potit, ale měli bychom se držet v neustálém teple, aby tak nedocházelo k rychlému podchlazení organismu. To jsou základní věci, se kterými bychom měli počítat.

Vedle nich je ale neméně potřebnou věcí i zvýšená hygiena. Příruční o domácí hygienické potřeby vám pomohou především proti bakteriím a virům, které se mohou uchytávat na rukou a dalších površích. Mnohdy tím můžete vyřešit i problém opakované infikace.

Antigenní testy se vyplatí mít doma

Ačkoliv už nejsou pro lidi s koronavirem ani zdaleka tak důsledná opatření, tak se vyplatí mít antigenní testy doma. A to už jen kvůli tomu, že byste měli svoje okolí o případné nákaze informovat. Konkrétně antigenní testy z nosu jsou dostupné v rámci celé řady internetových portálů, a navíc i ve většině lékáren. Jsou přitom rychlou a průkaznou variantou, jak můžete otestovat sebe i okolí na přítomnost koronaviru.