Thajsko můžete navštívit celoročně

Thajsko patří mezi tropické země, do kterých můžete zavítat po celý rok. Záleží ovšem na tom, jakému stylu dovolené dáváte přednost.

V lednu a únoru zde bývá hezké počasí ve všech oblastech. Teploty se zde pohybují mezi 22-30ºC, srážek je minimum, ale připravit se musíte na chladnější noci.

V březnu se začíná objevovat vlhčí vzduch a teploty přes den začínají stoupat. Nejvyšší teploty se zde objevují od března do května. Během června až října je počasí méně horké a převládají monzuny.

Pokud vyrazíte do Thajska v létě, a chcete spíše cestovat a poznávat přírodní krajinu, rozjeďte se do Ko Samui.

Hlavní turistická sezóna se vztahuje k měsícům říjen až prosinec. To se zde, stejně jako v lednu a únoru, objevuje sucho a nízká vlhkost vzduchu. Počasí je velmi příjemné a vy se můžete v klidu uvelebit do lehátka a vyhřívat se na sluníčku. V tomto období se zde také objevuje minimální množství srážek.

Thajsko láká i mimo turistickou sezónu

Pokud vám nevadí občasné srážky, vydejte se do Thajska mimo turistickou sezónu.Čekají tu na vás poloprázdné pláže i turistické památky. Také ubytování a strava je zde v tomto období poměrně levnější.

I příroda je zde trochu odlišnější a to díky dešťům. Objevuje se více zeleně, ve vzduchu není tolik prachu a v místních nádherných vodopádek je větší množství vody.