Také rádi cestujete? Poradíme, kdy a kam – 1. díl

Pokud také patříte mezi ty, kdo během své dovolené rádi cestují a poznávají nová místa, poradíme kdy a kam za některými z nich vyrazit a to v průběhu celého roku.

Leden

Pokud nemáte rádi lednové plískanice, pak vyražte na jižní polokouli, která v tomto měsíci nabízí krásná a slunné počasí.Mezi zajímavá místa patří Kapské město, Omán či Dubaj. Není zde takový žár. Cenově přijatelná je i Dominikánská republika. Pokud toužíte po slunečních paprscích, vydejte se do Thajska.

Únor

Chcete – li zažít něco neobvyklého a nevadí vám chladno, vydejte se do severní Skandinávie, do oblasti Laponska. Vzhledem k tomu, že v tomto měsíci se zde vyskytuje méně sněhových srážek a obloha je více jasná, budete mít větší šanci spatřit polární záři.

Příjemné sluneční klima nabízí Maroko. Vzhledem k tomu, že únor nespadá do hlavní sezóny, je zde i levněji.

Březen

Jestliže patříte mezi milovníky potápění, vydejte se na thajský ostrov Koh Samui. V tomto měsíci je zde málo dní pod mrakem, takže viditelnost pod vodou je velmi dobrá. Patříte – li mezi milovníky zimních radovánek, navštivte rakouské Alpy. Ceny jsou velmi příznivé a příznivý je i počet slunečních dnů.

Duben

Vhodným místem je jižní Evropa, kde pomalu začíná teplé počasí, ale ještě se neobjevuje velké horko. Navštívit můžete italskou Sicílii nebo zamiřte do Andalusie.

Květen

Pokud nepatříte mezi milovníky velkého tepla, tak právě pro vás je ideální doba pro návštěvu Portugalska nebo Kréty. Milovníci květin určitě nesmí zapomenout na Nizozemí, kde v tomto měsíci vrcholí sezóna tulipánů.

Červen

Pokud chcete mít nádherný zážitek, vydejte se do Yellowstone, kde jsou v tomto měsíci nejvíce aktivní proslulé vodní gejzíry.