Podpora otěhotnění je v dnešní době mnohem jednodušší

Jste připraveni založit rodinu právě teď? V dnešní době je možné rodinu naplánovat a většina párů této možnosti využívá. Někdy se však, po vysazení antikoncepce, nedaří tak rychle.

Než se k otěhotnění odhodláte, navštivte lékaře, který potvrdí, že je vše v pořádku. Většina lékařů doporučuje nasadit kyselinu listovou a prenatální vitamíny.

Podpora otěhotnění má mnoho variant a většinu z nich zvládnete sami.

Poznejte svůj menstruační cyklus

Kolik toho víte o svém menstruačním cyklu? Skutečné porozumění vám pomůže poznat, kdy jste nejplodnější. Nejlepší dobou pro otěhotnění je ovulace. Toto je čas soustředit se na sex.

Pozorujte příznaky příznaky ovulace, jako je změna hlenu děložního hrdla. Když jste nejplodnější, obvykle je hustší. Některé ženy mohou také pociťovat menší bolesti v podbřišku, podobné menstruačním.

Nepřehánějte to

Sex každý den, i během ovulace, nemusí nutně zvýšit vaše šance na otěhotnění. Obecně platí, že každá druhá noc v době ovulace pomáhá zvýšit vaši šanci na otěhotnění. Spermie může ve vašem těle žít až 5 dní, když se dostane do pochvy.

Nestresujte se

Snažte se nestresovat se založením rodiny. Můžete dávat oči vsloup, pokud často slýcháte: „Jen se uvolni a ono se to stane“, ale stres může ve skutečnosti narušit ovulaci. Takže čím uvolněnější budete, tím lépe.

A přestože pít příliš mnoho alkoholu při pokusu o otěhotnění není chytré, sklenka vína neuškodí.

Žijte zdravě

Cvičení je zdravý zvyk – zvláště pokud vám pomůže udržet si ideální váhu. Stejně jako cokoli jiného však můžete získat příliš mnoho dobré věci. Příliš mnoho cvičení může způsobit, že nebudete ovulovat.

Přestaňte kouřit, abyste zvýšili své šance na otěhotnění. Kromě všech ostatních negativních zdravotních účinků kouření tento ošklivý zvyk také snižuje plodnost. Ovlivňuje hladinu estrogenu a ovulaci.