Mariánské Lázně v zimě i v létě

Přemýšlíte, kam se vydat na dovolenou? Hledáte místo, kde je klid, kde si odpočinete a načerpáte síly do dalších dní? Ať už uvažujete o letní nebo zimní dovolené, to, co hledáte, najdete v Mariánských Lázních.

Západní Čechy lákají k návštěvě

Západní Čechy jsou plné krásných míst. Namátkou můžeme jmenovat třeba města Karlovy Vary, Františkovy Lázně a Mariánské Lázně, které spolu tvoří proslulý západočeský lázeňský trojúhelník. Z dalších míst pak Bečov nad Teplou, Kynžvart, Teplá, Cheb a další místa.

Krásně tu je po celý rok, v zimě i v létě, na své si přijdou malí, velcí i ti staršího data narození. K vidění je tu toho doslova hromada, o zážitky rozhodně není nouze.

Mariánské Lázně v létě

Historie města se začala psát koncem 18. století, kdy se opat kláštera v Teplé začal víc zajímat o účinky zdejších minerálních pramenů. Od té doby uběhl nějaký čas, z nehostinného místa se stalo zajímavé místo s úžasnými hotely i krásným lázeňským parkem. Město navštívila nejedna slavná osobnost (třeba Edward VII. Fryderyk Chopin, J. W. Goethe, Antonín Dvořák, Ema Destinová, T. G. Masaryk a další), vznikly tu i nějaké ty turistické aktivity.

Na dovolenou se sem mohou vypravit děti, dospělí i senioři, každý si najde to své. V letních měsících se můžete těšit i na dominantu města, Zpívající fontánu. Ta se rozeznívá každý den vždy v lichou hodinu, večer pak je hudba ve 21.00 a 22.00 doplněna o barevnou světelnou podívanou.

Ochutnat také můžete zdejší minerální prameny, lázeňský pohárek je nezbytnou výbavou každého lázeňského hosta. Všechny prameny jsou studené a vede k nim cesta parkem nebo přírodou. Lesní pramen najdete v lázeňském parku, kousek od Zpívající fontány se nachází Křížový pramen. Ferdinandův pramen má svoji kolonádu, a to v Úšovicích. Rudolfův a Karolinin pramen najdete v pavilonu Křížového pramene. Ambrožovy prameny najdete v parčíku mezi Centrálními lázněmi a Casinem.

Na procházku se můžete vydat i na Naučnou stezku Geologický park, kde se seznámíte s geologickou stavbou Slavkovského lesa, za návštěvu rozhodně stojí i miniaturpark Boheminium. K němu se můžete vydat pěšky, autem nebo se nechat vyvést kabinkovou lanovkou na Krakonoš. V parku pak na jednom místě najdete víc než 70 modelů našich památek na jednom místě, pokochat se můžete i pohledem na mini koně.

Patříte mezi nadšené golfisty a nedovedete si představit dovolenou bez návštěvy greenu? Buďte v klidu, v Mariánských Lázních najdete mistrovské hřiště. A cyklisté? Na ty tu čeká nejedna cyklostezka. Provětrejte kolo na výletech po městě i okolí. Zajet si můžete na Smraďoch, do Kynžvartu i do Chodovaru.

Mariánské Lázně v zimě

Obáváte se, že v létě bude ve městě spoustu turistů, raději byste se do Mariánských Lázní vypravili v zimě? Žádný problém! Hotely budou čekat na vaši návštěvu, ochuzeni nebudete ani o zážitky.

V Mariánských Lázních najdete jak sjezdovky od modré po černou (a to jen 400 metrů od kolonády), tak běžecké tratě, v létě i v zimě se svezete kabinkovou lanovkou na Krakonoš, zrelaxovat můžete u procedur i v bazénu.