Jarní dovolená v zahraničí

Máte rádi jarní období, pěší turistiku a výlety a přemýšlíte na zahraniční dovolenou? Přinášíme několik tipů, kde jsou na jaře velmi příjemné teploty.

Kypr – Pafos

Toto místo bývá označováno jako rodiště bohyně Afrodité. V hlavní sezóně je oblíbeným místem zahraničních návštěvníků. Pokud však milujete aktivní dovolenou na trecích, kolech nebo jen tak pěšky, pak je toto místo ideálním cílem jarního období.

Švýcarsko – Lugano

Rozprostírá se kolem jezera a je chráněné horami. To vše vytváří příjemné mikroklima, které je vhodné pro příjemné jarní procházky a výlety po okolí. Místní kanton Ticino je vyhlášený pro svoje skvělé červené víno. Nedaleké horské vesničky, do kterých se také můžete vydat, nabízejí vynikající domácí sýry.

Francie – Provence

Její jižní oblast kolem pobřeží nabízí v jarním období velmi příjemné procházky na výlety i pěší turistiku. Kromě toho je zde 8 hodin slunečního svitu, což je fakt velmi příjemný.

Itálie – Sicílie

Především u pobřeží je období od poloviny března ideální dobou pro cestování a výlety. Pokud milujete historii, tak se na Sicílii vypravte právě na jaře. Můžete zde v klidu obdivovat starověké památky.