Itálii můžete navštívit nejen v letním období

Přestože Itálie je stát, který se nachází v subtropickém středozemním pásu, je její podnebí velmi různorodé a to především díky výškovým rozdílům jednotlivých regionů. V některých oblastech se můžeme setkat s velkými teplotními rozdíly mezi dnem a nocí. Italské podnebí však patří k celosvětově nejpříjemnějším.

Letní počasí

Záleží, jaký region navštívíte, ale obecně je letní počasí v Itálii horké a suché. Na severu země jsou letní teploty v rozmezí 22-24ºC, na jihu země vyšplhají na 26-28ºC. Na ostrově Sicílie pak můžeme naměřit i 45ºC.

Velmi příjemné počasí pro cestování a poznávání historických památek i krás celé Itálie nabízejí měsíce duben, květen, červen, září a říjen. V tomto období se po Itálii pohybuje také méně turistů.

Zimní počasí

Pokud nepatříte mezi milovníky žhavého slunce, vydejte se do Itálie v zimně. Díky Alpám má země vytvořenou přirozenou bariéru, která brání pronikání chladného vzduchu do země. Teploty se však opět liší a to v závislosti na místě, kde se nacházíte. Nejchladněji je v Alpách a jejich předhůří, v jižní části je pak zima středomořská, s teplotami kolem 12ºC. Lyžařská sezóna v Alpách začíná na začátku prosince a poslední lyžaře můžeme na svazích spatřit ještě konce dubna.

Podzim v Itálii

Itálie nabízí příjemné počasí i na podzim, především v září. To si ještě můžete zaplavat v moři. I říjen patří k velmi teplým měsícům. Sychravé podzimní počasí se začíná objevovat až s příchodem listopadu.

Pokud vyrazíte do Itálie na podzim, v žádném případě nebudete litovat. Toto období je totiž spojováno se sklizní. Na své si přijdou především milovníci vína, neboť se zde pořádají časté ochutnávky tohoto velmi chutného nápoje. Pokud jste milovníci dobrého jídla, podzim je ideální doba, můžete zde ochutnat celou řadu regionálních pokrmů, které se připravují z místních sezónních surovin.