Do Španělska za mořem i na lyžovačku

Vzhledem k tomu, že Španělsko má poměrně rozmanitou geografii, odpovídá tomu i počasí. Východní a jižní část země nabízí dny slunečné, s malým množstvím srážek a mírnou zimou, ve vnitrozemí se můžeme během roku setkat se značnými výkyvy teplot a v severních oblastech je, během roku, poměrně dosti dnů deštivých. Pokud tedy budete cestovat do této oblasti, přibalte si s sebou deštníky nebo pláštěnky.

Kromě letních měsíců, kdy je zde počasí, díky mořskému větru, snesitelné, můžete do Španělska vyrazit i v zimě. Pohoří Sierra Nevada nabízí příhodné podmínky pro lyžování. Ostatní území je v zimním období ideální pro horské treky.

Pokud vyrazíte do Španělska na podzim, můžete si užít nejen opalování a koupání, neboť zde stále ještě vládne teplé počasí, ale na své si přijdou především milovníci vína. Začíná zde totiž vinobraní, jehož sezóna se otevírá v září. Největší množství vinic naleznete na severu země, ale více vyhledávaná jsou vína, která se vyrábějí v jižních oblastech.

Počasí na španělských ostrovech

Jiný charakter má počasí na ostrovech, které ke Španělsku přináležejí. Kanárské ostrovy nabízejí počasí subtropické, teplé, s velmi malým množstvím srážek během roku. Je to především díky blízkosti k pobřeží Afriky.

Baleárské ostrovy nemají počasí tak stálé. Během léta se zde můžete setkat s občasnými dešťovými přeháňkami, slunečných dnů je však více. V zimním období se zde objevují srážky častěji a od moře fouká chladný vítr.