Do Rakouska na lyže

Rakousko se nachází ve střední Evropě a tomu odpovídá i ráz počasí, které je kontinentálního charakteru. Nalezneme zde tedy velké rozdíly mezi letními a zimními teplotami, stejně tak, jako na našem území. Mezi nejchladnější měsíce patří leden a únor, naopak nejtepleji je v červenci a srpnu.

Kdy a kam vyrazit na lyže?

Pokud patříte mezi milovníky zimních radovánek, tak právě pro vás jsou příjemné klimatické podmínky i kvalitní lyžařská střediska v oblasti Tyrolska.

Mezi nejvíce navštěvovaná místa patří například Innsbruck, Zel am See či Kaprun. V této oblasti nebývá zima příliš mrazivá, ale teploty se, především v období od prosince do února, nedostanou nad nulu, díky čemuž je zde zimní pobyt velmi příjemný.

Kromě toho zde naleznete velké množství kvalitně upravených sjezdovek i běžeckých tratí. Díky moderním lanovkám máte zajištěný nejen rychlý, ale i bezpečný přesun. Pamatováno je i na začátečníky, pro něž je zde připraveno velké množství lyžařských škol.

Hlavní sezóna začíná na přelomu roku a díky většímu počtu sněhových srážek se zde sníh, ideální pro lyžování, drží až dlouho do jara. Hlavní sezóna pak končí v polovině března. V tomto období jsou zde sjezdovky pravidelně upravované, ale je zde větší počet lyžařů. Pokud se chcete vyhnout hlavnímu náporu, zalyžovat si můžete i v listopadu, prosinci a dubnu. Nevýhodou je, že je velké množství restaurací a ubytovacích zařízení zavřených.