Kdy je ideální období na pořádný výlet na lodi?

Vodácké výpravy a celkově vodáctví, má u nás poměrně dost velkou tradici. Rok, co rok sjíždějí miliony lidí české řeky a užívají si naši krásnou republiku z pohledu, který zajisté nikde jinde nenajdou. Jenže ne každý rok je zrovna hojný.

V posledních letech se vodáci museli dost často omezit jenom na některé období, kdy vyrazili společně na vodu. A to především kvůli horkým létům a jarům, která mohou za menší úroveň vody v řekách, které tak nejsou plošně sjízdné. Jaké období je tak rozhodně nejideálnější?

Vodácká sezona začíná poměrně brzo

Mohli jste si už dávno všimnout toho, že kdejaká půjčovna lodí začíná svoji sezonu poměrně dost brzo. Hlavním důvodem je fakt, že jsou již kolem začátku jarních měsíců velice příjemné teploty, které se pohybuje kolem dvaceti až pětadvaceti stupňů, přičemž je stále vysoká hladina řeky. Jsou tak dokonale sjízdné. Období je ale vhodnější hlavně pro zkušenější vodáky, protože je jinak voda ještě poměrně dost studená a delší koupání rozhodně není ještě to „pravé ořechové“.

Sezonu pravidelně otevírají jižní Čechy

Pokud hledáte ideální místo, kde otevřít zavčasu celou vodáckou sezonu, tak pro vás budou nejspíš jižní Čechy tou nejlepší volbou. Sezona začíná už většinou v pomezí května a června, přičemž nejkrizovější období přichází v srpnu, kdy právě bývají mnohdy nízké hladiny nevhodné pro vodáckou zábavu. Rozhodně z jara je jednou z nejlepších adres půjčovna lodí Vltava, která pochopitelně sídlí na řece Vltavě. Ta má po většinu roku opravdu nejlepší tok, a navíc je kompletně upravená pro pohodlnou cestu vodáků.

Navíc je potřeba uznat, že Vltava protéká opravdu jedním z nejhezčích prostředí u nás. Je ale dost odlišné oproti celé řadě skal. Například velice populární řeka Ohře nabídne hlavně krásné přírodní scenérie. Ne že Vltava by to nedokázala, ale na její trase jsou spíše velice populární města. Typickým příkladem je půjčovna lodí Český Krumlov. Český Krumlov je všeobecně považovaný za jedno z nejhezčích českých měst. Rozhodně tak stojí za návštěvu dokonce i na lodi nebo raftu. Pohled z řeky na podobné historické město je prostě neopakovatelný!