Které destinace se chlubí nejkrásnějším počasím? 6 tipů, kam vyrazit za sluncem

Hrstka lidí sice preferuje zimu a zasněžené pláně, ale drtivá většina cestovatelů naopak vyhledává destinace plné slunce. Je to i váš případ a rádi byste vyrazili někam, kde strávíte většinu času poleháváním na prosluněné pláži? Pokud vaše poslední dovolená dopadla úplně jinak, inspirujte se výčtem lokalit, které se chlubí nejlepším počasím. Objevily se ve zprávě organizace InterNation Expat Isider a podílelo se na ní čtrnáct tisíc respondentů ze 195 zemí.

300 slunečních dní v Řecku

Komu se v souvislosti s dovolenou plnou slunce vybaví Řecko, neplete se. Vzhledem k tomu, že v zemi rozkládající se na jihu Balkánského poloostrova a přilehlých ostrovech svítí sluníčko v průměru tři sta dní v roce, je velmi nepravděpodobné, že by vám během dovolené pršelo. V průběhu letních pařáků vzácnou průtrž mračen přivítáte spíše jako příjemné osvěžení. Nezapomeňte si s sebou přibalit kvalitní kosmetiku na opalování – určitě ji budete potřebovat!

Dlouhé léto na Kypru

Kypr je na tom podobně jako Řecko. I na ostrově ve východní části Středozemního moře panuje stabilní klima a téměř po celý rok svítí slunce. Léto je dlouhé a poněkud překvapivě suché. Během nejteplejších dní je nejlépe u pobřeží, které neustále ovívá vánek. Zima netrvá dlouho a během nejchladnějšího měsíce ledna se průměrná teplota pohybuje kolem 13 °C.

Temperamentní Španělsko

Z průzkumu InterNation Expat Insider jasně vyplynulo, že respondenti nedají dopustit ani na Španělsko. Pozitivně se o počasí na Pyrenejském poloostrově vyjádřilo přes 90 % z nich. Možná právě proto se do země v poslední dekádě stahuje čím dál více Britů a Američanů. Kromě počasí je lákají i nižší životní náklady.

Různorodá Itálie nabízí teplo i zimu

U cestovatelů z celého světa notně zabodovala také Itálie. Zdejší klima hodnotí velmi dobře a vyzdvihují různorodost. Pravdou je, že málokterá destinace umožňuje okamžitou výměnu plavek za lyžařskou výstroj. Zatímco na severu země je během zimy chladněji, střední část charakterizuje kontinentální podnebí. Jih je sušší a zimy mírné.

Milované Portugalsko

Třemi sty prosluněnými dny se nepyšní pouze Řecko. Věrně mu sekunduje Portugalsko, které je v posledních letech jednou z nejvyhledávanějších turistických destinací. Co na tom, že teplota moře nepatří k těm nejvyšším, klima je zkrátka příjemné a v kombinaci s vyhlášenou portugalskou kulturou Portugalsko turisty přitahuje jako magnet.

Nefalšované tropy v Kostarice

Evropských destinací bylo dost. Závěr patří rozmanitému počasí ve středoamerické Kostarice. Rozhodnete-li se vycestovat do tropického ráje, vezměte si s sebou dostatek opalovacího krému. Sluníčko je intenzivní a denní teploty se běžně pohybují kolem 30 °C. Na druhou stranu však nabízí i mnohem chladnější podmínky – stačí se vydat na túru do horského pralesa.