Kdy navštívit Prahu a vyhnout se tak davům?

Liduprázdnou Prahu asi nezažijete nikdy, ale v určitých obdobích roku je zde turistů přeci jen o něco méně, a tak si lze lépe vychutnat například pohled na Staroměstský orloj nebo se projít po Karlově mostě, aniž byste museli co chvíli zastavovat kvůli hustému davu. V těchto obdobích navíc narazíte na spoustu sezónních akcí, které určitě stojí za to.

Zima a brzké jaro

Poté, co opadne vánoční hýření, je ideální čas do Prahy vyrazit. Leden a únor bývají sice dosti chladné a nepřívětivé měsíce, Praha vám však bude patřit. Tyto měsíce jsou ideální pro návštěvu galerií a vnitřních expozic i pro procházky podél Vltavy s horkou čokoládou. Pokud budete mít štěstí na sníh, zážitek bude o to lepší.

Určitě se zaměřte i na různé speciální akce, například design markety, filmové maratony nebo třeba ochutnávkové akce v restauracích. V zimních měsících bývají k dispozici také kluziště, která se po vánočním náporu uvolní a bude tak dost prostoru pro poklidnou projížďku. Stačí si najít nějaký pěkný apartmán v Praze a užít si zde celý víkend. Ideální je i březen, kdy už můžete narazit na krásné jarní počasí a zároveň se vyhnout davům turistů. Březen je ideální k venkovním aktivitám, procházkám v parcích nebo třeba k návštěvě Pražské zoo.

Podzim

V říjnu a listopadu je další období, kdy turistů trochu ubývá. Podzim je však bohatý na spousty akcí, například na Smíchovské náplavce. Konají se zde různé foodfesty, v chladnějších dnech se můžete zahřát třeba polévkou nebo guláškem či u dobré muziky. Barevné listí také nabídne nádherné výhledy na Prahu, za těmito účely jsou ideální Riegrovy Sady, Letenské sady nebo třeba obora Hvězda.

Ideální je sehnat si ubytování v Praze a jeden den si užít město a jeho centrum a druhý den vyrazit do parků.

Rezidence Topolová je ideálním místem pro ubytování v Praze.

Podzim je také pestrý na různé výstavy a speciální akce, které se třeba přes léto ani nekonají. Nebojte se také navštívit některá z méně tradičních míst, která se očím turistů vyhýbají po celý rok.