Co jsou to fotopasti a proč jsou tak populární?

Fotopasti jsou na vrcholu popularity, pořizuje si je stále více lidí. Co to vlastně fotopast je a k čemu ji můžete využít? Fotopast je malé zařízení o velikosti digitálního fotoaparátu, je dokonale nenápadné, má obvykle maskovaný vzhled a někdy i tvar. Účelem fotopasti je, aby se připevnila na strom, odkud bude monitorovat určitou oblast.

Vlastnosti fotopasti

Jelikož je fotopast venku 365 dní v roce, je mimořádně odolná, umí snést teplotní výkyvy i rozmary počasí. Oblast monitoruje prostřednictvím PIR čidla, které reaguje na tepelný pohyb. Každá fotopast má určitý dosah a snímá oblast pod určitým úhlem. Když se do dané oblasti dostane člověk nebo zvíře, fotopast okamžitě zareaguje a během zlomku sekundy vetřelce zaznamená a jeho fotku uloží na paměťovou kartu. Některé fotopasti mohou pořízené snímky i zasílat na telefon nebo email, to však umí jen fotopasti s GSM modulem.

Fotopasti jsou obvykle plně nastavitelné, uživatelé si mohou například nastavit, v jakém čase bude fotopast monitorovat a jestli má snímat fotografie nebo videa. Výhodou fotopastí je, že je můžete umístit doslova kamkoliv, jsou na baterie, takže nemusí být v blízkosti elektrické sítě.

Na co se nejčastěji využívají?

Myslivci, přírodovědci, lesníci, zoologové a nadšenci je nejčastěji používají pro sledování divokých zvířat v přírodě. Největší užitek mají pro monitorování majetku, jsou skvělým pomocníkem každého, kdo má dům, garáž, nebo zkrátka pozemek, který chce mít pod kontrolou. Umístíte fotopast na vhodné místo a následně zaznamená každého vetřelce, vy budete mít ten nejlepší důkazní materiál a dokonalý přehled o tom, kdo se na vašem pozemku v době vaší nepřítomnosti pohybuje.